Biskupice

Ogłoszenia

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.

3. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

4. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

5. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

6. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz. 8.30 oraz świąteczne Msze Święte w Kaplicach jak w niedzielę w Kościele o godz. 9.00 i 17.00.

7. W piątek rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii.

Piątek 09 grudnia 2016 r.

godz. 9.00 - Msza św. w Kościele

godz. 10.30 - Msza Św. w Kaplicy w Łysołajach

godz. 12.00 - Msza Św. dla dzieci w Kościele

godz. 15.00 - Msza św. w Kaplicy w Cygance - spowiedź

godz. 17.00 - Msza św. w Kościele

Sobota 10 grudnia 2016 r. – dzień spowiedzi

godz. – 9.00 - Msza św. w Kościele

godz. – 10.30 - Msza św. w Kaplicy w Łysołajach

godz. – 12.00 – Msza św. Dla dzieci w Kościele

godz. – 15.00 - Msza św. w Kaplicy w Siostrzytowie

godz. – 17.00 – Msza św. w Kościele.

Niedziela 11 grudnia 2016 r. zakończenie rekolekcji

godz. 7.45 - Msza Św. w Kaplicy w Cygance

godz. 9.00 - Msza Św. w Kościele

godz. 10.15 - Msza Św. w Kaplicy w Łysołajach

godz. 11.15 - Msza Św. dla dzieci w Kościele

godz. 12.30 - Msza Św. w Kaplicy w Siostrzytowie

godz. 17.00 - Msza Św. w Kościele

8. 17 grudnia o godz. 9.00 będą zabierane elektrośmieci i zużyty sprzęt AGD z parkingu przy kościele, uzyskane fundusze przeznaczone będą na pomoc misjonarzom.

9 XII – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe.