Biskupice

Ogłoszenia

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Już dziś wieczorem podczas nieszporów podziękujemy za piękne, szczęśliwe wakacje i poprosimy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy.

Dzisiaj spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Krakowa i Częstochowy po mszy św. o godz. 11.15.

2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

3. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00 w Łysołajach, 8.30 w Siostrzytowie i o godz. 9.00 w Kościele, podczas Mszy Św. będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

4. To także pierwszy czwartek miesiąca. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 6.30 i 16.30 przed mszami św. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
W pierwszą sobotę miesiąca września przed naszymi parafialnymi dożynkami Msza św. za zmarłych na cmentarzu o godz. 17.00 zaś o godz. 21.00 Apel Jasnogórski serdecznie zapraszamy.

5. Za tydzień dożynki w naszej parafii. Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 11.00. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Bonowa. Pozostałe msze św. w Kościele o godz. 9.00 i 17.00.