Biskupice

Parafialna Pielgrzymka na Litwę w Roku Miłosierdzia

Termin 29.09.16 – 02.10.16

Dzień 1:

Msza św. 4:30 - Wyjazd 5:00.

Przejazd przez Polskę. Przyjazd do Trok - zwiedzanie zamku Księcia Witolda, Sanktuarium Matki Bożej Trockiej.

Obiadokolacja połączona z degustacją dań regionalnych kuchni karaimskiej - kibinów.

Wieczorem przyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu 3*. Nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie.

Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Zwiedzanie Starówki wileńskiej, a mianowicie: cerkiew Świętego Ducha z relikwiami męczenników wileńskich, klasztor bazylianów wraz cerkwią Świętej Trójcy oraz Celą Konrada, ratusz, zaułek gotycki z kościołem św. Anny i Bernardynów, dom, w którym mieszkał A. Mickiewicz, katedra wileńska z kaplicą i relikwiami św. Kazimierza.

Zwiedzanie Domku na Antokolu, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska, gdzie Pan Jezus w 1935r. podyktował jej Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz byłego mieszkania malarza Kazimirowskiego, gdzie został namalowany obraz “Jezu ufam Tobie“.

Zwiedzanie najstarszego i najpiękniejszego cmentarza polskiego na Rossie- z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla Ojczyzny.

Góra Trzech Krzyży, skąd rozpościera się piękny widok na miasto, pałac prezydencki, uniwersytet wileński, alumnat, kościół Ducha Świętego.

Obiadokolacja w ludowej restauracji, podczas której będą serwowane   bliny żmudzkie oraz słynna zupa „Šiupininė“. Nocleg w hotelu 3*.

3 dzień:

Śniadanie.

Przejazd do Ponar - miejsca stracenia ok. 100 tys. obywateli II Rzeczpospolitej w latach II wojny światowej, w tym ok.20 tys. Polaków.

Przejazd do Szawli na Górę Krzyży, niezwykłego sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych, zwaną także Świętą Górą, miejsce pielgrzymek i uroczystości religijnych oraz jedną z największych atrakcji turystycznych na Litwie, gdzie Papież Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki celebrował Mszę Świętą.

Msza św. na Górze Krzyży.

Przejazd i zwiedzanie Szydłowa – litewskiej „Częstochowy“, gdzie w XVII w. odnotowano objawienie Matki Boskiej, która ukazała się dzieciom pasącym owce. Mieści się tu największe litewskie Sanktuarium Maryjne, które podczas swej pielgrzymki do Krajów Bałtyckich odwiedził również Jan Paweł II.

Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w hotelu 3* w Kownie.

4 dzień:

Śniadanie.

Msza św. w jednym z kościołów Kowna.

Zwiedzanie Kowieńskiej Starówki, a między innymi park Santakos wraz z pomnikiem Jana Pawła II, gdzie Papież odprawiał Mszę św., kościół Trójcy Świętej wraz z byłym klasztorem Bernardynek (obecnie Seminarium Duchowne), miejsce spotkania Jana Pawła II z biskupami Litwy, archikatedra św. Piotra i Pawła, miejsce prywatnej modlitwy papieża. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

Na trasie obiadokolacja. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

CENA: 780 zł/os.

CENA ZAWIERA:

•           Przejazd autokarem . Opłaty drogowe, parkingi,

•           Ubezpieczenie NNW i KL,

•           3 noclegi w hotelach (pokoje 2,3, osobowe),

•           3 śniadania , 4 obiadokolacje,

•           Bilety wstępu oraz opłaty za przewodników lokalnych,

•           Opiekę pilota – przewodnika,

•           Podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:

•           Napojów do obiadokolacji.

Zapisy wraz z wpłatą u Ks. Proboszcza do końca lipca. Do ubezpieczenia potrzebny PESEL. Liczba miejsc ograniczona.

Ogłoszenia

santiago_pielgrzymka

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się, gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.